Kakao ceremonie

(Hlavní sál)

Kakao je lahodná a mocná medicína, která otevírá velmi přirozeně, jemně a nenásilně naše energetická centra, aniž by šlo o látku psychoaktivní. V těchto centrech jsou uloženy klíče k našim potenciálům, například jak nejlépe manifestovat svou opravdovost se svými dary, které máme v tomto životě k dispozici. Pokud se nám podaří tyto potenciály rozklíčovat, otevřít a uvidět, můžeme je pak správně využít. 

Kakao působí jako afrodisiakum, což v pravém smyslu znamená posílení a oživení energie, naší vnitřní síly. Je také jedním z největších zdrojů hořčíku.

Kakao podpoří naši odvahu, sexualitu, tvořivosti a hojnosti v našich životech. Otevírá naše srdce, probouzí nekonečnou radost, hlubokou a neomezenou lásku, soucit, vděk, laskavost, štědrost, sdílení, komunikaci a pochopení. Propojuje nás s intuicí, hlubokými vhledy, inspirací a jasným zřením věcí, lidí i situací. Pak můžeme žít život ve své plné Skutečnosti, Pravdě a Podstatě bytí. Dokážeme přijmout život takový jaký je, jak ho cítíme a jak jsme jej přišli prožít.

Kvalita kakaa, které používáme k ceremoniálním účelům se zásadně liší od běžně dostupných, byť i fairtrade raw cacaa, bobů nebo prášků k přípravě oblíbeného nápoje. S tímto kakaem je od počátku rostlinky nakládáno a komunikováno, jako s kakaem obřadním. Obsahuje zanedbatelné množství kofeinu, zato o to více aktivní látky theobrominu, která je typická pro čokoládu, listy čajovníku, koky či plod palmy. Používal se k terapeutickým účelům, např. při poruchách oběhového aparátu (ateroskleróze,  některých cévních chorobách, angině pektoris, hypertenzi). V moderní medicíně se používá k rozšíření cév a jako prostředek na povzbuzení srdce. Použití Theobrominu v oblasti prevence rakoviny bylo patentováno. Zdroj. bezpecnostpotravin.cz

Na ALLfestu použijeme kakao jako duchovního průvodce ke zvnitřnění a obrácení pozornosti do vlastního nitra. K poznání a pochopení, k osvobození vnitřní podstaty, k otevření našich srdcí, vzájemnosti a především k přijetí lásky ve své celistvosti. Bezpečný prostor pro naše procesy podpoří tanec, pohyb nebo dotek. 

Co s sebou na kakaový obřad a jak se připravit?

Můžete přinést něco k potěšení a sdílení všech, květiny na oltář, sladké ovoce nebo oříšky jako dar Zemi a sobě. Na ALLfestu bude připraven stůl hojnosti pro společné sdílení. Nezapomeňte na pohodlné oblečení, které by mělo zároveň podpořit tuto speciální slavnostní příležitost. Případně deku či podložku na meditaci v leže. V den konání se doporučujeme vyhnout jakýmkoliv stimulantům-silný čaj, iontové nápoje, káva, čokoláda. Neuškodí, když si dáte odlehčenou stravu…Na samotný rituál nechoďte hladoví, ale ani s plným bříškem.Trpíte-li migrénami či berete psychofarmaka užijte si s námi ceremonii bez kakaa. I tak to bude silný zážitek. 

Vstupenka na kakao ceremonii bude k zakoupení pouze na festivalu a to již omezený počet cca. 100ks.
cena vstupenky 150,-

zdroj a dodavatel kakaa pro ALLfest: https://amritam.cz/