Firma jako chrám moderní doby

(18.05.2018, 18:00, Modrý sál)

Praktická psychologie v denodenním provozu.

Dnešní možnosti rozvoje lidí nabízejí především rozvoj jednotlivých technik a dovedností, přičemž je jedno zda hard či soft. Ale skutečným problémem je kompetentnost: manažerská pozice a osobnost jsou dvě rozdílné věci. Rozvinutá osobnost v nízkém postavení trpí. V obráceném případě trpí okolí.
Druhým významným problémem dnešních firem je pocit ztráty smyslu. Oba tyto problémy nelze řešit jinak, než cestou do lidského nitra. A tak je právě firma dnešním chrámem moderní doby, ve kterém může člověk hledat odpovědi i na své hlubší otázky.
Základní psychologické pojmy, jako je stín, přenos, emoce, konflikty, strach a pocity méněcennosti, se projevují v práci stejně tak dobře jako doma. A nástroje, potřebné k jejich porozumnění (pozornost, vnímání vnitřních postojů, rozlišování a práce s emocemi) rovněž tak. Člověk, který ve své roli trpí, zřejmě nebude šťastný ani doma. Sebepoznání a hledání vlastní autenticity tak mnohdy začíná právě v práci.

Tomáš Zetek

Více než 15 let se pohybuji ve světě byznysu a z toho přes 10 let v různých manažerských rolích, ve kterých jsem vždy považoval za hlavní prioritu vedení a rozvoj lidí a týmů. Před 5 lety mne zastihla, tak jako nejednoho přede mnou, zásadní životní krize, a to zcela nepřipraveného. Začal jsem ale díky tomu pátrat po smyslu věcí, který jsem pro sebe nalezl v oblasti hlubinné psychologie. Tyto dva světy, na první pohled natolik vzdálené, spojuje jedno téma. Člověk. A právě proto věřím, že je lze propojit i funkčně. Touto cestou jsem se také vydal a práci či zaměstnání tak vnímám jako nástroj sebepoznání a nalezení vlastní autenticity - toho, kým člověk ve skutečnosti je. Znalosti a zkušenosti z obou oblastí využívám ve své nové praxi, která se zaměřuje na rozvoj osobnosti a pomoc při řešení soukromých i pracovních situací.

www.meaning.cz