The Same Self: jsi jedna a přece 4x jiná

(17.05.2020, 18:00, Google meet)

Webinář o ženské náladovosti

Žena v průběhu svého měsíčního cyklu prochází různými fázemi, energie se mění. A proto se i v 60 minutovém novocirkusovém představení ženy proměňují z expresivní přes kreativní a reflektivní až po dynamickou. Představení je pro ženy. Aby láskyplně přijímaly svou přirozenost, byly v kontaktu s dary, které jim měsíční cyklus přináší a mohly vědoměji využívat proměnlivost své energie. A představení je také pro muže. Aby uviděli potenciál, který se skrývá v náladách ženy a aby pochopili, že i ta “protivná” fáze má svou krásu a přínos. The Same Self je volně inspirováno knížkami Mirandy Gray Cyklická žena a Rudý měsíc.

https://sameself.art/

The Same Self - jsi jedna a přece čtyřikrát jiná - webinář

Kvůli COVID-19 jsme musely letos zrušit 5 představení. Mrzí nás to, ale nepláčeme. Místo toho jsme se zamyslely, jak myšlenku “The Same Self - jsi jedna a přece čtyřikrát jiná” šířit dál, i když nemůžeme hrát. A je to tady! Vymyslely jsme webinář (díky Kim za tento super nápad!), ve kterém si prožiješ všechny 4 fáze ženského cyklu hezky koncentrovaně. A navíc to pořád bude umělecký zážitek plný vzdušné akrobacie na šálách, živé hudby, zpěvu, tance i hereckých výkonů.

(Ve webináři použijeme sestřih z našich videí z představení. Pokud už jste nás viděli naživo, dost možná ve videích uvidíte, co jste naživo neviděli :) A naopak, když uvidíte videa, pořád má smysl přijít na představení. Je to živý projekt a s každým dalším představením přichází další inspirace a nové choreografické prvky. Až nás samotné překvapuje, nakolik  kreativní proces to je.)

 

A na co se můžeš těšit?

  • Uvidíš sestřih jednotlivých fází - jejich esence na tebe neomylně dýchne!
  • Přiblížíme tvůrčí proces vzniku představení
  • Uslyšíš nové verze písniček od zpěvačky Míši, u kterých si můžeš zatančit nebo se vypsat ze svých pocitů
  • Zatančíš si s choreografkou Fanny minisekvenci přímo z představení
  • Bude prostor pro otázky a diskuzi (přes sli.do) - rádi se podělíme o zákulisní informace :)
  • A taky se virtuálně setkáš s dalšími inspirativními ženami, které hrály významnou roli při tvorbě a propagaci představení

Těšíme se na tebe!

Ivča & Fanny & Míša & Katy & Viktor

The Same Self

The Same Self je spojením pěti umělců, kteří každý po svém mistrně ovládají své řemeslo. Ivana Kolcunová - autorka představení, jako vystudovaná psycholožka vidí do ženské duše a jako vzdušná akrobatka dokáže skrze tělo ukázat, co se v nás ženách děje. Michaela Jonczy je popová a gospelová zpěvačka a skladatelka, která složila řadu písniček s nádhernými ženskými texty. Je autorkou všech písní, které v The Same Self zazní – ze své tvorby vybrala ty, které významem i náladou zapadají do jednotlivých fází cyklu a tvoří dokonalou spojovací linku mezi pohybovými choreografiemi. Pro hudební spolupráci si Míša vybrala zkušeného muzikanta a skladatele Viktora Kracika-Barthu, který má bohaté zkušenosti s divadelní a filmovou hudbou, a proto dokázal velmi dobře uchopit celý koncept představení. Spojením těchto dvou talentů se z The Same Self stal emočně nabitý koncert. Fanny Barrouquére, je francouzská tanečnice a choreografka, která tančí mimo jiné v projektech 420PEOPLE nebo Lenka Vágnerová & Company a byla několikrát nominovaná na Cenu Thálie. V The Same Self sehravá kromě taneční role také roli choreograficko-režisérskou. Mluvené slovo patří Kataríně Zatovičové - herečce a průvodkyní mateřstvím. Katarína je zakladatelkou A centra, což je projekt o vědomé a aktivní přípravě na mateřství a rodičovství, se zaměřením na podporu přirozeného porodu a zdravého fungování celé rodiny.

https://sameself.art/