Zu&Cello a Vladimir Kiseljov

(20.05.2018, 15:30, Atrium)

Zu&Cello s uměleckou performací malíře

Violoncellistka ZUZKA ŠEBKOVÁ strávila velkou část života v Písku, kde se od mala věnovala hudbě a hra na violoncello ji doprovází na cestě Životem. Zkusila si různá dua, tria, rockovou kapelu, i 20 let v Píseckém komorním. V poslední době se věnuje svému sólovému projektu "Písně fantazie pro cello a hlas". O své hudbě říká: " Hudba je pro mě zastavení, k zasnění se ve zvuku violoncella a hlasu. Je to jako cesta, cesta do nitra skrz tóny a hlas, pomalé noření se, naslouchání, let a odkrývání příběhů srdce. Doteky ticha..."

Obrazy VLADIMÍRA KISELJOVA vyjadřují jeho komplexní synestetické vnímání světa - autor vnímám hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka - barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Jeho tvorba je každodenně velmi hluboce promýšlená a prožitá autentická přímá vnitřní cesta, přetvořená do uměleckého díla, které je silné a vyzařuje pozitivní energii - a jeho vhled do mechanizmů světa. Autor vždy na vernisáži komunikuje s publikem, poskytuje výklad svých obrazů, čímž osvětluje poutavé příběhy a symboly, které jsou v nich obsaženy. 
www.kiseljov.net

Zu&Cello a Vladimir Kiseljov

ZU&CELLO Violoncellistka Zuzka Šebková strávila velkou část života v Písku, kde se od mala věnovala hudbě a hra na violoncello ji doprovází na cestě Životem. Zkusila si různá dua, tria, rockovou kapelu, i 20 let v Píseckém komorním. V poslední době se věnuje svému sólovému projektu "Písně fantazie pro cello a hlas". O své hudbě říká: " Hudba je pro mě zastavení, k zasnění se ve zvuku violoncella a hlasu. Je to jako cesta, cesta do nitra skrz tóny a hlas, pomalé noření se, naslouchání, let a odkrývání příběhů srdce. Doteky ticha..." MgA VLADIMÍR KISELJOV zrealizoval již přes 80 samostatných výstav maleb - mimo jiné na Biennale ve Florencii, dále na největší mezinárodní výstavě scénografie - Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Ženevě, 3x v Praze v Galerii kritiků, v Brně ve Wannieck a Richard Adam Gallery aj. Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v ČR o ploše 600m2 v Tišnově u Brna), scénografii a operní režii (Parsifal v ND Brno aj.). V roce 2014 dvakrát vystupoval v přímém přenosu v České Televizi se svou živou malířskou performancí na klasickou hudbu. Jednalo se o účinkování v Tečce páteční noci 10.10. a Dobrém ránu 21.11. www.kiseljov.net

https://www.facebook.com/ZuCello/