Láska k sobě, ke svému tělu

(18.05.2019, 10:30, Hradní sál)

Rychlá cesta k lásce, půstem skrze tělo

Jsou-li naše střeva obalená zevnitř letitými nánosy, stěží máme přístup k lehkosti bytí, zdraví a sami k sobě. 
Nevěříte? Sledujte své pocity bezprostředně, než jdete na svoji „VELKOU ranní očistu“ a bezprostředně poté. Vnímáte ten rozdíl? Ten pocit po vyprázdnění je jen zlomkem toho, jak báječně se můžete cítit po půstu a během něj. Ta lehkost bytí! Příval energie! Přátelštější svět!
Zkuste test: Podívejte se na svou tvář ráno poté, co jste si večer dali opulentní jídlo, a srovnejte ten obraz s tím, jak vypadá vaše tvář ráno, když si užijete večer bez večeře. To je rozdíl, co? 
V prvním případě na vás ze zrcadla hledí někdo cizí, napuchlý obličej, kruhy pod očima, oči podivně mdlé, zamlžené. Žádná paráda. K tomu máte navíc pocit tíhy, do všeho musíte nutit. Už jen představa, co všechno vás čeká, vás rozlaďuje…

Zdenka Šímová

Vystudovala jsem ekonomii a několik let pracovala v oboru. Neustálé problémy s páteří a narůstající bolesti těla, zejména vážné poranění páteře při úrazu mě nasměrovaly ke studiu alternativních způsobů léčby. Hrozící ochrnutí celého těla od krku dolů a setkání metodou Strukturální integrace Idy Rolf (známé jako Rolf-terapie a Rolfing) mi změnily život. Jako terapii ji považuji za nejsilnější a nejúčinnější metodu nastolení životní pohody a trvalého odstranění bolestí vůbec. Zároveň jako jedinečný prostředek pro trvalou změnu tělesných proporcí neinvazivním způsobem. Metoda jako taková a zařazení jejích principů do běžného života a cvičení mi vyléčily tělo po vážném úrazu páteře, kdy hrozilo ochrnutí od krku dolů. A mi daly nástroj, díky němuž mohu ukazovat cestu i dalším lidem. S pomocí Aleše Urbanczika jsem promítla principy používání lidského těla podle strukturální integrace do cvičení Pilates.

www.navodnatelo.cz